EDAC Inc.
型号:
396-056-520-202
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.125
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.947
$5.947
10
$5.4017
$54.017
25
$5.11594
$127.8985
50
$4.997
$249.85
100
$4.75912
$475.912
250
$4.16423
$1041.0575
500
$4.045252
$2022.626
1000
$3.450362
$3450.362
2500
$3.212406
$8031.015
请发送询价,我们将立即回复。

| Read Out | Dual |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Cantilever |
| Gender | Female |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.054" ~ 0.070" (1.37mm ~ 1.78mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | 28 |
| Mfr | EDAC Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 56 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Termination | Solder |
| Flange Feature | Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.128" (3.25mm) Dia |
| Mounting Type | Through Hole |
| Series | 396 |
| Termination Rows | 2 |
| Pitch | 0.125" (3.18mm) |
| Material - Insulation | Polyester Thermoplastic |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 396-056 |