397LMX450M2EG
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
397LMX450M2EG
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.87 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.0048Ohm @ 120Hz
Series LMX
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.749 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 390 µF