3EZ15D5RLG
onsemi
型号:
3EZ15D5RLG
品牌:
onsemi
封装:
Axial
描述:
DIODE ZENER 15V 3W DO41
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 11.4 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V
Mfr onsemi
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 5.5 Ohms