首页 / TVS 二极管 / 3KASMC10HE3/9AT
minImg
3KASMC10HE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
3KASMC10HE3/9AT
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 160A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V