首页 / TVS 二极管 / 3KASMC11HE3/57T
minImg
3KASMC11HE3/57T
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
3KASMC11HE3/57T
封装:
DO-214AB (SMCJ)
描述:
TVS DIODE 11VWM 20.1VC DO214AB
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 149A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V