3KP18CA-B
Littelfuse Inc.
型号:
3KP18CA-B
封装:
P600
描述:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC P600
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 102.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 3KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V