首页 / 胶带 / 3M 1218 CIRCLE-0.813"-1000
minImg
3M 1218 CIRCLE-0.813"-1000
3M (TC)
型号:
3M 1218 CIRCLE-0.813"-1000
品牌:
3M (TC)
描述:
TAPE INSUL 13/16" DIA 1000/RL
用户指南
Storage/Refrigeration Temperature -
Usage -
Thickness - Adhesive 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Series 1218
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 356°F (180°C) Max
Package Bulk
Shelf Life 60 Months
Tape Type Insulating, High Temperature
Adhesive Acrylic
Width 0.81" (20.65mm) 13/16" dia