首页 / 胶带 / 3M 363 CIRCLE-1.25"-250
minImg
3M 363 CIRCLE-1.25"-250
3M (TC)
型号:
3M 363 CIRCLE-1.25"-250
描述:
TAPE GLS CLOTH 1 1/4" DIA 250/RL
用户指南
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Usage -
Thickness - Adhesive 0.0039" (3.9 mils, 0.099mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0034" (3.4 mils, 0.086mm)
Thickness 0.0073" (7.3 mils, 0.185mm)
Series 363
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 600°F (-54°C ~ 316°C)
Package Bulk
Shelf Life 36 Months
Tape Type Glass Cloth
Adhesive Silicone Thermosetting
Width 1.25" (31.75mm) 1 1/4" dia