3RT20353KB40
Siemens
型号:
3RT20353KB40
品牌:
Siemens
描述:
CONTACTOR S2 40A 24VDC SPRING 1N
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Coil Power 21.5W
Switching Voltage 690VAC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Resistance -
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series SIRIUS
Operate Time 80 ms
Coil Voltage 24VDC
Contact Material -
Mfr Siemens
Release Time 55 ms
Must Operate Voltage 19.2 VDC