首页 / TVS 二极管 / 3SMC43CA TR13 PBFREE
minImg
3SMC43CA TR13 PBFREE
Central Semiconductor Corp
型号:
3SMC43CA TR13 PBFREE
封装:
SMC
描述:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 43.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Series -
Type Zener
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V