400AX15MEFC10X16
Rubycon
型号:
400AX15MEFC10X16
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL
库存 : 15793
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series AX
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 15 µF