Rubycon
型号:
400HXW120MEFR16X30
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.6385
$3.6385
10
$2.9317
$29.317
50
$2.5213
$126.065
100
$2.28684
$228.684
500
$1.700462
$850.231
1000
$1.583194
$1583.194
2500
$1.52456
$3811.4
5000
$1.495243
$7476.215
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 870 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | HXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.305 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Bulk |