400LEX2.2MEFC8X10
Rubycon
型号:
400LEX2.2MEFC8X10
描述:
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LEX
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 2.2 µF