Rubycon
型号:
400MXH820MEFCSN30X60
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$12.844
$12.844
10
$12.19895
$121.9895
50
$10.27292
$513.646
100
$9.63091
$963.091
500
$8.539398
$4269.699
1000
$8.025752
$8025.752
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.441" (62.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.76 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXH |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.864 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 820 µF |
| Package | Bulk |