Rubycon
型号:
400MXK220MEFCSN25X30
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.8355
$4.8355
10
$4.3491
$43.491
50
$3.76941
$188.4705
100
$3.28605
$328.605
500
$2.70617
$1353.085
1000
$2.512883
$2512.883
2500
$2.464556
$6161.39
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.32 A @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXK |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.848 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |