首页 / 铝电解电容器 / 400MXT560MEFCSN22X60
minImg
400MXT560MEFCSN22X60
Rubycon
型号:
400MXT560MEFCSN22X60
品牌:
Rubycon
描述:
ALUM CAP SNAP IN
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.441" (62.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.14 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MXT
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.996 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 560 µF