400NHG2BI-400
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
400NHG2BI-400
描述:
FUSE SQUARE 400A 400VAC RECT
用户指南
Operating Temperature -
Applications -
Melting I²t 642900
Response Time -
Approval Agency CE, VDE
Current Rating (Amps) 400A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 120kA
Size / Dimension 2.953" L x 2.008" W x 2.480" H (75.00mm x 51.00mm x 63.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series -
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 400 VAC