首页 / 铝电解电容器 / 400QXW33MEFR12.5X20
minImg
400QXW33MEFR12.5X20
Rubycon
型号:
400QXW33MEFR12.5X20
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series QXW
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF