首页 / 晶体 / 402F374XXCKR
minImg
402F374XXCKR
CTS-Frequency Controls
型号:
402F374XXCKR
描述:
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±15ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series 402
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr CTS-Frequency Controls
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.4 MHz