405-ALP12H-CYO
Visual Communications Company - VCC
型号:
405-ALP12H-CYO
描述:
PMI .250" LED 12V TAB CLEAR AMBE
用户指南
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Viewing Angle 50°
Termination Style PC Pin
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.1mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Series 405
Lens Style -
Type LED
Voltage 12V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Package Bulk
Wavelength - Peak 583nm
Lens Color -
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA