405K100RA4
Paktron
型号:
405K100RA4
品牌:
Paktron
描述:
CAPACITOR MLP 4.0UF 100V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.449" L x 0.201" W (11.40mm x 5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6 mOhms
Series Angstor®
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 80V
Mfr Paktron
Capacitance 4 µF