405PSB850K4R
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
405PSB850K4R
描述:
CAP FILM 4UF 10% 850VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2 mOhms
Series PSB
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 4 µF