40HFR120
Solid State Inc.
型号:
40HFR120
封装:
DO-5
描述:
DIODE GEN PURP 1.2KV 40A DO5
库存 : 500
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 10
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Stud Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-5
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1200 V
Series -
Package / Case DO-203AB, DO-5, Stud
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 40 A
Mfr Solid State Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 40A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C