首页 / 直流转换器 / 40IMX35D15D15-8G
minImg
40IMX35D15D15-8G
Bel Power Solutions
型号:
40IMX35D15D15-8G
描述:
DC DC CONVERTER 15V 15V 15V 35W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 15V
Voltage - Output 3 15V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.00" L x 2.50" W x 0.41" H (76.2mm x 63.5mm x 10.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 600mA, 600mA, 600mA
Supplier Device Package -
Number of Outputs 4
Voltage - Input (Min) 18V
Series Melcher IMX35 (35W)
Power (Watts) 35 W
Type Isolated Module, Conformal Coated
Package / Case 19-DIP Module
Efficiency 89%