Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
40PC100G2A
封装:
-
批次:
-
描述:
SENSOR 100PSIG 0.18" 4.5V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$184.452
$184.452
10
$169.0829
$1690.829
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Pressure | 100PSI (689.48kPa) |
| Operating Temperature | -45°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Output Type | Analog Voltage |
| Termination Style | PC Pin |
| Port Size | Male - 0.18" (4.57mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Supplier Device Package | - |
| Series | 40PC |
| Accuracy | ±3% |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Amplified Output |
| Package | Tray |
| Maximum Pressure | 200PSI (1378.95kPa) |
| Base Product Number | 40PC100 |