40XA065BP1200300
Ideal Power Ltd.
型号:
40XA065BP1200300
描述:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
库存 : 125
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CE, cUL, FCC, UL
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 4.49" L x 1.97" W x 1.34" H (114.0mm x 50.0mm x 34.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3A
Series -
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 59" (1.50m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Standard Number 60950-1
Mfr Ideal Power Ltd.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC