首页 / 晶体 / 416F384X3CTT
minImg
416F384X3CTT
CTS-Frequency Controls
型号:
416F384X3CTT
描述:
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
用户指南
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series 416
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr CTS-Frequency Controls
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz