TE Connectivity AMP Connectors
型号:
42037-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING OVAL 18-22AWG #10
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.1615
$0.1615
10
$0.1254
$1.254
25
$0.10374
$2.5935
50
$0.09595
$4.7975
100
$0.09272
$9.272
250
$0.079914
$19.9785
500
$0.076703
$38.3515
1000
$0.067118
$67.118
2500
$0.060724
$151.81
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Width - Outer Edges | 0.296" (7.52mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Oval |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.080" ~ 0.110" (2.03mm ~ 2.79mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 42037 |