Rubycon
型号:
420HXW100MEFR16X30
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 420V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.5815
$3.5815
10
$2.8861
$28.861
50
$2.48197
$124.0985
100
$2.25112
$225.112
500
$1.673938
$836.969
1000
$1.558494
$1558.494
2500
$1.500772
$3751.93
5000
$1.471911
$7359.555
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.260" (32.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 750 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | HXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.125 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 100 µF |
| Package | Bulk |