Rubycon
型号:
420LXW120MEFR16X35
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 120UF 20% 420V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.085
$4.085
10
$3.67745
$36.7745
50
$3.18706
$159.353
100
$2.77856
$277.856
500
$2.288208
$1144.104
1000
$2.12476
$2124.76
2500
$2.083901
$5209.7525
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 820 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.64 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 120 µF |
| Package | Bulk |