首页 / 铝电解电容器 / 420MXH470MEFCSN25X55
minImg
420MXH470MEFCSN25X55
Rubycon
型号:
420MXH470MEFCSN25X55
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.244" (57.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MXH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Rubycon
Capacitance 470 µF