首页 / 铝电解电容器 / 420MXT680MEFCSN30X40
minImg
420MXT680MEFCSN30X40
Rubycon
型号:
420MXT680MEFCSN30X40
描述:
ALUM CAP SNAP IN
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.02 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MXT
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.828 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF