首页 / 铝电解电容器 / 420QXW68MEFR12.5X35
minImg
420QXW68MEFR12.5X35
Rubycon
型号:
420QXW68MEFR12.5X35
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 530 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series QXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 795 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 68 µF