4232-122H
API Delevan Inc.
型号:
4232-122H
描述:
FIXED IND 1.2UH 480MA 900MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Series 4232
Inductance 1.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 83MHz