TE Connectivity AMP Connectors
型号:
42566-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 16-20AWG 0.187
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3135
$0.3135
10
$0.28785
$2.8785
25
$0.2869
$7.1725
50
$0.28082
$14.041
100
$0.240065
$24.0065
250
$0.21603
$54.0075
500
$0.204022
$102.011
1000
$0.178818
$178.818
2500
$0.177622
$444.055
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.187" (4.75mm) |
| Tab Length | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.633" (16.08mm) |
| Insulation Diameter | 0.090" ~ 0.130" (2.29mm ~ 3.30mm) |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 42566 |