450BXA47M18X25
Rubycon
型号:
450BXA47M18X25
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series BXA
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 47 µF