首页 / 铝电解电容器 / 450BXA6R8MEFC10X20
minImg
450BXA6R8MEFC10X20
Rubycon
型号:
450BXA6R8MEFC10X20
描述:
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 75 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series BXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 150 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 6.8 µF