首页 / 铝电解电容器 / 450BXC15MEFCG412.5X25
minImg
450BXC15MEFCG412.5X25
Rubycon
型号:
450BXC15MEFCG412.5X25
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series BXC
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 15 µF