首页 / 铝电解电容器 / 450BXW39MEFC14.5X25
minImg
450BXW39MEFC14.5X25
Rubycon
型号:
450BXW39MEFC14.5X25
描述:
CAP ALUM 39UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.571" Dia (14.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 430 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series BXW
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 39 µF