首页 / 铝电解电容器 / 450BXW39MEFR12.5X30
minImg
450BXW39MEFR12.5X30
Rubycon
型号:
450BXW39MEFR12.5X30
描述:
CAP ALUM 39UF 20% 450V RADIAL
库存 : 188
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 430 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series BXW
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 39 µF