450LSG6800M77X191
Rubycon
型号:
450LSG6800M77X191
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 7.638" (194.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.236" (31.40mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 3.031" Dia (77.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 14.9 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LSG
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 20.86 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 6800 µF