450LSQ5600M77X131
Rubycon
型号:
450LSQ5600M77X131
描述:
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.276" (134.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.236" (31.40mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 3.031" Dia (77.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LSQ
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Rubycon
Capacitance 5600 µF