首页 / 铝电解电容器 / 450MXG180MEFCSN25X35
minImg
450MXG180MEFCSN25X35
Rubycon
型号:
450MXG180MEFCSN25X35
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
库存 : 194
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.27 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series MXG
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.778 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 180 µF