450TXW33MEFR10X40
Rubycon
型号:
450TXW33MEFR10X40
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.673" (42.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 360 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 540 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 33 µF