首页 / 铝电解电容器 / 450VXT180MEFCSN22X30
minImg
450VXT180MEFCSN22X30
Rubycon
型号:
450VXT180MEFCSN22X30
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.11 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series VXT
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.554 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 180 µF