首页 / 铝电解电容器 / 450WXA1.5MEFCTA8X9
minImg
450WXA1.5MEFCTA8X9
Rubycon
型号:
450WXA1.5MEFCTA8X9
描述:
CAP ALUM 1.5UF 20% 450V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 19 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series WXA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 28.5 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1.5 µF