Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
4526-0-00-21-00-00-03-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC .040DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8645
$0.8645
10
$0.73435
$7.3435
25
$0.70414
$17.6035
50
$0.68894
$34.447
100
$0.659015
$65.9015
250
$0.599108
$149.777
500
$0.539201
$269.6005
1000
$0.479294
$479.294
2500
$0.434359
$1085.8975
请发送询价,我们将立即回复。

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.043" (1.09mm) Dia |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 20.0µin (0.51µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.035" (0.89mm) |
| Termination | Press-Fit, Knurled |
| Length - Above Flange | 0.414" (10.52mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 4526 |
| Length - Overall | 0.479" (12.17mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.040" (1.02mm) |
| Flange Diameter | 0.082" (2.08mm) |
| Insulation Color | - |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 4526-0 |