4590R-123J
API Delevan Inc.
型号:
4590R-123J
描述:
FIXED IND 12UH 6.07A 18 MOHM TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 6.07 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.455" Dia x 0.900" L (11.55mm x 22.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Series 4590R
Inductance 12 µH