45JR200KLFTB
TT Electronics/BI
型号:
45JR200KLFTB
描述:
TRIMMER 200K OHM 0.25W J LEAD
用户指南
Termination Style J Lead
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension Rectangular - 0.198" x 0.190" Face (5.03mm x 4.83mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Series 45
Power (Watts) 0.25W, 1/4W