464W-ALP60H-NAO
Visual Communications Company - VCC
型号:
464W-ALP60H-NAO
描述:
PMI .250" LED 60V WIRE DIFF AMBE
用户指南
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Viewing Angle 50°
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 2.1mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Amber
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 60V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Amber
Package Bulk
Wavelength - Peak 583nm
Panel Cutout Shape Round
Current 2mA
Base Product Number 464W-ALP60
Lens Size 9.91mm Dia